Zákaznická podpora:kaficko@kaficko.cz

Jak vybrat mlýnek na kávu

Chcete si pořídit mlýnek na kávu, ale nevíte, který je ten správný? Jestli elektrický, nebo ruční? V následujícím článku se vám pokusíme poradit, jak si vybrat ten pravý pro vás.

V první řadě si odpovězte na otázku, kolik šálků kávy denně vypijete. Pokud se vejdete do čísla 4, pravděpodobně vám postačí ruční mlýnek na kávu. Pokud je číslo vámi vypitých šálku větší, popřemýšlejte o koupi mlýnku elektrického. Ušetří vám čas.

Potom se zaměřte na způsob přípravy kávy. Pokud preferujete alternativní přípravy jako je káva ve french pressu, dripperu, nebo například Aeropressu, doporučujeme vám ruční mlýnek na kávu. Pokud máte doma kávovar pro přípravu espressa, sáhněte po elektrickém mlýnku. Vaše káva bude namleta najemno a precizně. Také pokud často měníte způsob přípravy kávy, doporučujeme vám elektrický mlýnek na kávu. Změna hrubosti mletí je velice jednoduchá.

Zatřetí se zamyslete, kde budete mlýnek používat. Pokud hodně cestujete, ruční mlýnek je pro vás jistota, jak si dobrou kávu připravit všude. Pokud doma a pijete hodně kávy, nebo pokud přemýšlíte o čerstvě mleté kávě do kanceláře, rozhodně volte elektrický mlýnek.

A v poslední řadě si ujasněte, kolik chcete do mlýnku investovat. Ruční i elektrické mlýnky můžete sehnat za pár stovek, my vám ale doporučujeme tak jako tak sáhnout po dražších variantách. Zaručují kvalitu, jako například ruční mlýnky od značky Rhinowares nebo Hario, tam se opravdu nespletete. U elektrických mlýnku na kávu platí totéž. Levnější mlýnky kávu nemelou, ale sekají. Naopak ty dražší mají mlecí kameny, které zaručují pravidelné mletí. Za nás doporučujeme například mlýnek od značky Nivona.